Aktuálně

27.04.2019: Jak začít s RAW FOOD - Love of raw
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Čarodějnický vitasraz Praha - Petřín (30.4.2005)

Vydáno dne 13. 05. 2005 (27339 přečtení)

Vitasraz vzniknul jako důsledek dlouhodobé touhy nové generace vidět konečně naživo kamarády známé jen z internetu a až na vyjímky se tu sešli ti, co s vitariánstvím začali až po spuštění webu Vitarian.

Valná část srazu se odehrála na trávníku kus od Petřínské rozhledny.

Hlavní náplní se stala vzájemná nadšená výměna zkušeností, společná ochutnávka donesených dobrot a nějaká ta zábava. Bylo toho moc, co se probíralo a hlavně bylo veselo, čas utíkal jako voda.

Když se čas mimopražských nachýlil, následoval pomalý přesun z Petřína dolů.

Cestou proběhla identifikace a ochutnávka česneku medvědího, jehož jsou na Petříně plantáže a postupné loučení se a drobení skupinek směrem k domovům či na další akce.

(TVX)

Nejsem sice ještě vitarián... vegan jsem díky Rendovi tři a půl roku, předtím vegetarián. Původně z radosti že už můžu jíst co chci a ne co se očekává...hledání cesty... jsem prostě svéhlavej bejček a jinak to nebude "c) Teď vidím i zdravotní výhody a nevracela bych se a samozřejmě mám zvířátka ráda živý. :c)

Zaujalo mě, že vitariáni jsou jiní - je skvělé se bavit bez hospody a jiných "normálností" jen se plácnout na trávu a krafat - byla to fakt pohůdka. Ochutnala jsem vyšťavenou tvxovu zahrádku a chlorellu a spirulinu - ať žijí zelené huby.

Škoda, že to bylo tak krátký - jsem hamižná a bylo mi líto že už mizíme. Těším se na další sraz - kdy kde? Na veggie plánujem čajovnu 28.5. odpo-večer; já vím čajovna není vita...

(mareda)

Když jsem dorazil na místo srazu byl jsem příjemně překvapen množstvím lidu vitariánského, neb to původně vypadalo že budeme tři. Jak jsem očekával, nebavili jsme se jen o jídle, ale došlo i na vážnější témata, ne však nutně v duchu vážném, srandy byl kopec jako Petřín samotný.

Když došlo na melancholické nálady, v nejhorším vždycky zasáhl Brian, trudnomyslníka oslintal a ten tak přišel na jiné myšlenky. Brian je tvxův více než velmi přítulný pes.
Sedělo se v kroužku, jen členové SK Mareda na zelené trávě hráli hru s míčem kulatým. Pod Petřínem byla srdceryvná rozlučka. No spíš koutkytrhající. :-))
Tento sraz byl první internacionální vitasjezd v ČR a to díky účasti brata Martina/maruza a sjeli jsme se zeleným jak 1. alkalický zákon káže, proto sjezd ;-)). Škoda že nedorazili vši co měli dorazit, já jsem totiž tvor zvědavý. Ale nakonec i zcela spokojený. Příště jdu zas.

(AdamK)

Z vitarianstvom začínam asi 2 mesiace a doteraz som nikoho podobneho nestretol, takže som rad že nie som sam.

Petr (tvx) doniesol pomlete orechy z hrozienkami a stavu z travy, chutilo mi to, tak som zase o krok blizsie ku kupe mixera a odstavovaca. 21-dnova hladovka sa fakt da prezit. Viacero ludí cucá riasy (chlorela, spirulina). Atmosfera výborna. Všetci su pomerne chudy (hubeny), zda sa mi ze viac ako je normalne.

(maruzo)

Čtrnáctým rokem vegetarián nejen z etických důvodů... Přitom různá období: strava naprosto prázdná, strava vegánská, dotek makrobiotiky... a pár měsíců stopro na syrovo... teď už ne tak stopro, ale ten směr mám.

Potvrdil jsem si, že jste všichni šílený a správný týpci. No a jinak jsem opět začal trochu přemýšlet díky těm hovorům nad tím, kde že je hranice mezi převahou starosti nad radostí, ať už v čemkoli.
Jsem rád, že jsme se zažili na živo. Chvíli jsem, myslel, že nikdo nepřijde, když jsem tam první hodinu stepoval sám. Trošku mě mrzelo, že lze těžko najít termín, kdy mají čas všichni. Už proto by bylo fajn podniknout další srazík. Padl návrh na společný běh, nebo na společný pochod Praha-Prčice. To vítám. + další akce...vitavandr, vitapárty...

(Zdeněk)

To nejlepší na závěr...


( Celý článek | Autor: vitarian development team)