Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Dr. Douglas Graham D.C.

Vydáno dne 16. 11. 2005 (19639 přečtení)

Dalo by se říci, že Douglas Graham prožil celý svůj život se sportem a polovinu života se syrovou stravou. V mládí byl aktivním členem amerického výběru pro skoky na trampolíně, kde byl později i trenérem. 20 let byl jako chiropraktik v praxi, kterou opustil aby se mohl více zaměřit na vlastni přednášky a publikace. 10 let mel na Floridě centrum, kde organizoval ozdravné pobyty s půstem. Během teto doby asistoval u několika tisíc půstů.

Byl rádcem mnoha sportovců a jiných osobnosti, mimo jiné: tenisová legenda Martina Navrátilová, NBA hráč Ronnie Grandison, sprinter Doug Dickinson, fotbalistka Callie Withers, bodybuilder Kenneth G. Williams, spoluautor "Chicken Soup for the Soul" - Mark Victor Hansen a herečka Demi Moore.

Dr. Graham je autorem knih o zdraví, syrové stravě a sportování:

  • The High Energy Diet Recipe Guide (Průvodce vysoce energetickou dietou)
  • Nutrition and Athletic Performance (Strava a výkonnost v atletice)
  • Grain Damage (Obilí škodí zdraví)

Pořádá přednášky, půstová soustředění a různé akce zaměřené na sport a sebevzdělávání co se týkají zdraví a syrové stravy.

Momentálně působí jako president Healthful Living International, mezinárodní organizace propagující tzv. Natural Hygiene, filosofický a vědecký systém, který zkoumá veškeré podmínky nutné pro udržení přirozeného zdraví.

Je členem panelu odborníků u Voice for a Viable Future, Living Light Films, the Vegetarian Union of North America, EarthSave International a odborník na výživu u časopisu Exercise, for Men Only. Dále má stálou rubriku v časopisech The Living Nutrition a Get Fresh!

Grahamův "styl" vitariánského stravování se od jiných liší svojí jednoduchostí a základy jsou kladeny na čerstvé, ekologicky pěstované potraviny s nízkým obsahem tuku. Velkou část tedy tvoří čerstvé ovoce a zelené listy, doplňované v malé míře ořechy a semínky. Je zastáncem tzv. monostravy kdy jíme pouze jeden druh ovoce k jídlu.

Jeho pohled na stravování a doplňky stravy se může shrnout do jednoho citátu: "Nedoplňuj svoji stravu, naprav ji." a jeho pohled na zdraví pak zahrnuje veškeré možné aspekty a proto často zdůrazňuje, že stravování je pouze jedním z nich.

Fórum o syrove stravě a sportu: http://www.vegsource.com/talk/raw
Webova adresa: http://foodnsport.com
Některé publikované články lze najít ve zpravodajích Healthful Living International:
http://www.healthfullivingintl.org/enewsletter.html

( Celý článek | Autor: vitarian development team)