Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Cheloy Ignacio bývalá filipínská modelka – šéfkuchařka syrové stravy

Vydáno dne 17. 07. 2011 (11081 přečtení)
Cheloy Ignacio

Můžeme dosáhnout zdraví změnou naší stravy?

Samozřejmě, podle známé filipínské veganské kuchařky paní Cheloy Ignacio, která získala znovu své zdraví pouze pár dnů po změně svých stravovacích návyků.

Cheloy je na syrové stravě od roku 2006. V 19 letech se provdala a otěhotněla, první dítě jí zemřelo z důvodu eklampsie a pak trpěla hypertenzí a vysokým cukrem. Ve 23 letech měla mírnou mrtvici a trpěla gastritidou, gastroenteritidou a také artritidou. Také měla ledvinové kameny.

„Takže mi v podstatě můj doktor řekl, že kromě vysokého cholesterolu jsem chodící časovanou bombou.“

Poté, co v 21 letech prohrála boj o dítě a zůstala s dlouhým seznamem nemocí, kter7 zahrnoval diabetes a ledvinové problémy, upadla Cheloy do deprese. V příštích 10 letech vyhledávala komfort a prostředky rychlého občerstvení, nezdravé jídlo a léky. Jednoho dne ale přišla naděje v podobě televizního rozhovoru. Dr. Tam Mateo, přírodní lékař a prezident Vegetariánského sdružení na Filipínách vystoupil v televizi a řekl: „Pokud jste nemocní, existuje naděje.“

Toto prohlášení udeřilo do Cheloy a ta změnila svou stravu. Za pouhé tři dny se její krevní obraz dostal do normálu. „Více než 20 let jsem brala léky. A pak, když jsem v roce 2006 zjistila, že existuje syrová strava, dovedete si to představit? Během tří dnů jsem přestala brát všechny léky.“ Po této události jsem už nemohla více jíst maso, nebo cokoli kolem masa a mléčné výrobky. Nejen, že mizelo jedno onemocnění za druhým, ale Cheloy shodila devět kilo a ubrala 25 cm v pase. Bývalá modelka nyní sportuje a má 61 cm v pase.

Po studiu s proslulou šéfkuchařkou syrové stravy Alyssou Cohenovou v Bostnu Massachusetts v USA se Cheloy vrátila do Manily ve Filipínách jako kvalifikovaná šéfkuchařka syrové stravy, aby se podělila se svým životním příběhem. Založila „Syrovou stravu Filipín“ s webovými stránkami poskytujícími informace o zdravotních přínosech veganské syrové stravy. Do její veganské syrové kuchařské třídy patří Filipínská kuchyně - stylová syrová jídla a další Asijská inspirovaná syrovou stravou.

Paní Cheloy Ignacio pevně věří, že se můžeme přechodem na správnou výživu vyhnout nemocem.

Svým příkladem ovlivnila přátele kolem sebe, aby jedli syrovou stravu a veganské jídlo. Vyučuje Filipíňany syrové stravě jako součástí jejich denní výživy.

Nemusíte se obětovat kvůli chuti. Stále máte nejlepší, chutné jídlo. Není žádných rozdílů mezi jídlem, které jíte normálně a syrovou stravou. Je to velmi důležitá koncepte a klíčový bod, že nemusíte obětovat svou chuť, když jste vegan.

Můžete nám říci o vašich přednáškách, co mají většinou studenti nejraději, jaký recept?

Právě nyní vyučuji o syrové přípravě pokrmů, pochopení syrové stravy a také pochopení detoxikace, což je velmi důležité, detoxikační program. Vlastně je mnoho dotazů a ptají se mě, co to je syrová strava, protože to lidé nechápou.

Kromě toho, že učí lidi, jak dělat výtečná syrová jídla, také všechny povzbuzuje, aby pěstovali vlastní ovoce a zeleninu a aby žili udržitelně s planetou.

Můžete nám to trochu přiblížit ohledně výživy, proč syrová strava?

Proč syrová? Kvůli živým enzymům. Jíte živé enzymy, živé rostliny. Není to vařené, takže tam jsou neporušené všechny živiny. Velmi snadno se tráví, není tam žádný problém s přizpůsobováním. Veganka syrové stravy má velmi jemnou a dokonalou kůži. A zároveň to vidíte na vlasech, jak jsou zářivé, lesklé. Lesklé vlasy, zářící. Zářící oči, máte nádherné oči a pleť a žádný tuk.

Cheloy vypadá ve svých 51 letech tak na 28 let. To je díky veganské stravě.

Ano. Nečekala jsem, že budu žít tak dlouho. Myslela jsem, že zemřu brzy. Díky syrové stravě jsem přežila a stala se znovu zdravá.

Cheloy vzkazuje lidem: „Chtěla bych každého povzbudit, aby se stal vegetariánem a jedl syrovou stravu, žijte ekologicky a zachraňte planetu.“

Pro více detailů navštivte: www.rawfoodphils.com

Více na: http://suprememastertv.cz/raw1.php?anim1=CheloyIgnacioSefkucharkaRAW_ByvalaModelkaCZ.flv


Komentáře ke článku


( Celý článek | Autor: Hol| Zdroj: www.suprememastertv.cz )