Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Odstartoval předprodej vstupenek na RawFest 2015, největší festival rawfood ve světě

Vydáno dne 06. 04. 2015 (4869 přečtení)

(PRAHA, 2. dubna 2015) – Praha se opět stanem dějištěm největšího festivalu rawfood ve světě. Po úspěšném prvním ročníku RawFestu se mohou příznivci živé stravy těšit na pokračování. RawFest 2015, jehož pořadatelem je česká společnost Lifefood, bude tentokrát dvoudenní – potrvá od 6. do 7. června, přesouvá se na ostrov Štvanice v Praze a nabídne ještě pestřejší program určený nejen vyznavačům rawfood a zdravého životního stylu, ale také sportovcům, rodinám s dětmi i milovníkům nevšedních kulturních zážitků. Speciálně kvůli RawFestu přijede do České republiky poprvé jedna z největších průkopnic živé stravy Mimi Kirk a světový šampion ve freestyle parkuru Tim Shieff. Předprodej vstupenek běží prostřednictvím sítě SMS ticket a Ticketstream – zvýhodněné vstupenky jsou k dostání do 30. dubna 2015.

Živé jídlo slaví ve světě gastronomie velký úspěch. Rawfood, chemicky neošetřená strava, se připravuje za nízkých teplot do 42 °C tak, aby v ní zůstaly zachovány všechny živiny, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu. „Nápad uspořádat velký festival, který by byl nejen oslavou živé stravy, ale života jako takového, v nás uzrával několik let. Loni jsme si to vyzkoušeli v běchovickém areálu naší společnosti a výsledek předčil ta nejodvážnější očekávání – na RawFest 2014 zavítalo přes dva tisíce návštěvníků. I proto jsme se letos rozhodli rozšířit program a posunout se do zeleného centra Prahy. Věříme, že si RawFest na Štvanci získá své příznivce nejen mezi vitariány a vegany, ale že si k nám najdou cestu všichni, kdo se rádi inspirují novými trendy v oblasti zdravého a zejména kvalitního životního stylu,“ říká Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka pořádající společnosti Lifefood, která začala jako první v České republice vyrábět 100% raw pochoutky.

Rawfood v podání Mimi Kirk a dalších hvězd

Mimi KirkRawFest 2015 bude hlavně ve znamení ochutnávek toho nejlepšího z rawfood. Na festivalu potvrdila účast americká guru živé stravy a raw „nekuchařka“ Mimi Kirk (76), která patří k nejuznávanějším průkopnicím vitariánství ve světě. Do České republiky přijede vůbec poprvé. Přítomné zasvětí do tajů rawfood, kterému se aktivně věnuje od svých 30 let. Mimi je autorkou knižního bestselleru Live Raw. V roce 2009 ji organizace PETA zvolila nejvíce sexy vegetariánkou nad 50 let. Bližší informace k Mimi Kirk jsou k dispozici na www.youngonrawfood.com.

Návštěvníky RawFestu čekají lekce přípravy pokrmů pod taktovkou dalších mistrů „nekuchařů“, degustace menu vyhlášených raw restaurací i nejrůznějších sušených pochoutek, lahodných smoothies či třeba exotického ovoce.

Sportovní workshopy s účastí Tima Shieffa

Velká část programu je věnována sportovním workshopům a tematickým přednáškám. Kromě jógy, boot campu, lezecké stěny a lanového parku ovládnou festival nevšední sportovní disciplíny. Na RawFestu se představí Angličan Tim Shieff (27), světový šampion ve freestyle parkuru (či free runningu), vegan, vítěz Barclaycard World Freerun Championship z roku 2009 a člen britského free runningového projektu Storm Freerun. Jak vypadá freestyle parkur v podání Tima Shieffa, přibližuje video: www.youtube.com/user/99timshi.

Oslava zdravého životního stylu za doprovodu hudby a divadla

En.druDvoudenní svátek jídla, sportu a inspirace zpestří divadelní a hudební představení. Pohodovou atmosféru RawFestu podpoří nová one-man-show beatboxera Ondřeje Havlíka alias En.drua. Vedle samotné beatboxově vokální improvizace přichystá pro účastníky hudební zážitek s použitím tzv. loopstation. Tato mašinka funguje jako „smyčkovač“ stop, které En.dru postupně nahrává přímo před publikem, pouze svým hlasem a ústy bez použití jiných elektronických efektů či nástrojů. En.dru má na kontě zlato z Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle a stříbro z Mistrovství světa v kategorii Team beatbox s kapelou Beatburger band.

Program pro nejmenší návštěvníky

Na své si přijdou i malí festivaloví návštěvníci. Velkým tahákem bude osvědčená spolupráce se zážitkovým parkem Zeměráj, který nedávno získal 1. místo v soutěži DestinaCZe 2014 pořádané agenturou CzechTourism. Pro děti jsou připraveny různé atrakce, kvízy, hlavolamy a soutěže.

Vstupenky

Distribuce vstupenek běží prostřednictvím sítí SMS Ticket a Ticketstream. Vstupné startuje už od 190 Kč – zvýhodněné vstupenky si mohou zájemci koupit v předprodeji do 30. dubna 2015. Cena zahrnuje vstupy na workshopy, koncerty i další atrakce. Děti do 15 let mají vstup na RawFest zdarma.

Více na www.rawfest.cz a www.lifefood.cz.

Kontakt pro média:
Evženie Belanová
PR Manager
Lifefood Czech Republic s.r.o
press@lifefood.eu
+420 777 202 392

RawFest 2014


Diskuze k RawFestu 2015


( Celý článek | Autor: Hugo| Zdroj: http://www.rawfest.cz/ )